termékkategóriák

sövénynövények
  tűlevelű fenyők
aktualitások árlista elérhetőség kezdőlap

Berberis ottawensis ’Superba’ (borbolya)
Vörös levelű, tövises cserje. Virága sárgásvöröses színű. Sövénynek, növénybeültetések szinesítésére alkalmas. Napos helyre ültessük.

Berberis thunbergi (japán borbolya)
Sűrűn ágas, gömbölyded, tövises cserje. Zöld tojásdad levelei ősszel sárgás-vöröses árnyalatot vesz fel. Mérsékelten szárazságtűrő. Szoliternek, nyírott vagy nyíratlan sövénynek ültethetjük.

Berberis thunbergii 'Atropurpurea’ (vöröslevelű borbolya)
Levelei sötétpirosak kihajtástól. Gömbölyded formájú, tövises cserje. Májusban sárgán virágzik, termése piros. Napon színeződik szépen. Érdemes metszeni. Szoliternek, sövénynek is alkalmas.

Caryopteris 'Worcester Gold' (sárga kékszakáll)
Díszítő értéke a kék virágokon kívül aranyló levélzete. Napos helyre ültessük. Alkalmas sziklakertekbe, talajtakarásra, növénybeültetések színesítésére.

Caryopteris incana (kínai kékszakáll)
1-1.5m magas félcserje. Levelei szürkészöldek, a vékony ívesen lehajló vesszőkön,a levelek hónaljában aug.-szept.-ben hozza égszínkék virágait. Napos helyre ültessük, tűri a szárazságot. Sziklakertbe, rézsűbe, szoliterként is ültethető. Szeretik a méhek.

Erica carnea
Fehér színű erika, szegélyágyások, sziklakertek, sírok növénye. Ősszel, kora tavasszal virágzik.

Hedera helix ’Eva’ (tarka borostyán)
Levele körben fehér csíkkal díszített. Talajtakarásra, falak, kerítések befuttatására alkalmas növény.

Hedera helix ’Sulphur Heart’ (sárgatarka borostyán)
Nagy méretű levelei zöldessárga-sárga foltosak. Térelválasztó elemek befuttatására alkalmas kapaszkodó növény. Napos helyen, üde talajon érzi jól magát.

Hedera helix (borostyán)
Kúszó, kapaszkodó örökzöld. Közepes vízigényű, bírja az árnyékot. Kerítések, falak befuttatására is alkalmas.

Hibiscus syriacus fa (szíriai mályvacserje)
Többszöri metszéssel törzses fának kialakított mályvacserje. 150cm magasan gömb alakú koronával.

Lavandula angustifolia (levendula)
Aromás illatú, örökzöld félcserje. Keskeny, ezüstös-szürke levele van. Liláskék virágait június-júliusban hozza. Fény és melegigényes. Alkalmas sziklakertek, rézsűk, növénycsoportok színfoltjaként.

Ligustrum ovalifolium , gömb formára nyírva (télizöld fagyal)
Mereven felálló, sűrűn ágas, sötétzöld levelű cserje. Leggyakrabban használt sövénynövény, jól nyírható, alakítható. Jó körülmények között gyorsan nő.
Szoliterként, nyírva is alkalmas.

Ligustrum ovalifolium ,kocka formára nyírva (télizöld fagyal)
Szoliterként, nyírva is alkalmas.

Ligustrum ovalifolium fácskák
Fagyalból is alakítunk törzses fácskákat, gyorsan növekedik, szép sötétzöld gömbje van.

Lonicera nitida' Maigrün' (mirtuszlonc)
Sűrű ágú, elterülő cserje. Fényeszöld levelű. Jó talajtakaró, érdemes nyírni, így mindig új, friss hajtásokat hoz.

Magnolia kobus ( japán liliomfa )
4-6 méteres cserje vagy 5-10 méteres fa.Levele visszás- tojásdad, ékvállú.Virága hófehér lombfakadás előtt, áprilisban nyilik enyhén illatos.Szoliternek ültessük.

Magnolia liliflora Nigra
Lombhullató bokorfa vagy fa. Áprilisban, lombfakadás előtt nyílnak sötét rózsaszín, bordó virágai. Nagyon dekoratív tavaszi virágzás után nagy fényeszöld levelei díszítenek. Szoliternek vagy növénycsoportok hangsúlyos részére ültessük.

Magnolia x soulangiana ( nagyvirágú liliomfa )
3-5 m magas, széles bobor. Levelei nagyok. Felálló, harang alakú kivül vörös, belül fehér nagy virágai a lombfakadás előt nyílnak . Dúsan virágzik. Szoliterként ültessük.

Magnoliax soulangiana 'Alexandrina'

Spirea x bumalda ’Anthony Waterer’ (gyöngyvessző)
Alacsony bokor. Díszítőértéke a felfele törő hajtásvégeken megjelenő rózsaszínű lapos sátorvirágzat. Július- szeptemberben virágzik. Üde talajon, napos helyen szépen fejlődik. Virágzás után, ha megmetszük ősszel nem teljes intenzitással,de újravirágzik. Alkalmas cserjecsoportokba ültetve, alacsony sövénynek.

Weigele florida ’Bristol Ruby’ (rózsalonc)
2-3m magas felfelé törő lombhullató cserje. Május-júniusban hozza sötétpiros virágait. Gyakran van ősszel utóvirágzása. Cserjecsoportokba vagy szoliterként is ültethetjük.

Weigele florida' Variegata' (tarka rózsalonc)
Felfelé törő, majd lehajló ágrendszerű bokor. Díszítőértéke egész éven át zöld-sárga tarka levele. Május- júniusban rózsaszínű virágot hoz. Szép színfolt cserjecsoportokban, de szoliterként is díszít. Érdemes évente visszametszeni a hajtásokat, hogy ifjon tartsuk a növényt.